Interneti turvalisuse tagamine tõi matemaatikule miljoni


Interneti turvalisuse tagamine tõi matemaatikule miljoni

Matemaatikute Nobeli auhinnaks peetav Abeli auhind anti endisele Texase ülikooli teadlasele John Tate’ile töö eest täisarvude omadusi uuriva arvuteooria arendamisel, mis on oluliselt aidanud kaasa interneti turvalisemaks muutmisele.

Link artiklile >>

Märkasin ka seda viga ja uurisin, et kas kommentaarides peale minu veel keegi märkas. Märkas. Matemaatikaoskajaid inimesi leidub.

Alar, 30.03.2010 10:29
Palun võtke tööle inimene, kes on võimeline teadusalaseid artikleid pisutki toimetama enne avaldamist. Teooria ja teoreem ei ole üks ja sama. Fermat’ teoreemi väide seisnes selles, et n>2 korral täisarvulisi lahendeid ei ole. n=2 korral on neid lõpmata palju, kõige lihtsam algkoolist tuntud 3²+4²=5².

Probleem oli selles:

Teoreemi kohaselt ei ole võimalik leida kolme kahest suuremat positiivset täisarvu a, b ja c, mis rahuldaksid võrrandit an+ bn = cn. Teooria sõnastati juba 1637. aastal, kuid tõestamist ootas see üle 350 aasta.

Mõtlesin samuti kohe Pythagorase arvudele. Fermal oli eeldus n>2.

Point ei olnud siiski vigade otsimises vaid selles, et näidata kus matemaatikat kasutada. Nagu artiklis öeldud, et isegi arvuteooriale, mis seni peeti ainult matemaatiliseks, on rakendus leitud – arvutiteaduses. Lisaks neile, kes väidavad, et matemaatikaga ei saa rikkaks. Väikese aja jooksul juba kaks miljonilist preemiat välja läinud ja seda ainult puhta matemaatika alal.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s