Matemaatikatunni reformimine


Kui juba kaks head sõpra soovitavad seda videot, siis on see kindlasti väärt ka teistega jagamist. Videos räägib USA keskkooli õpetaja Dan Meyer, kuidas võiks natuke matemaatika iseloomustust muuta. Paistab, et seal on samasugused probleemid nagu meil. Aineid on palju, infot tuleb kogu aeg peale ja lõpuks väsivad õpilased ära ning loobuvad. Vaadake video ära ja arutame sel teemal.

Mulle isiklikult meeldis väga, et ta viitas probleemile ülesannetega. Liiga palju ilmutatud andmeid ja liiga vähe ise mõõtmist ja tegutsemist. Mõistan, et me ei saa kogu aeg joonlaud käes ringi käia ja mõõta, aga saab panna juurde skaalad ning sealt välja lugeda. Võimalik, et siis on üldse vaja arvutada, mis muidu oleks antud. Lisaks meeldis, et ülesanded ei pea olema pikad ja roomavad. (Veemahuti näide). Ülesanne ei pea kirjeldama, mis kõik olemas on, las õpilane teeb seda.

Mis ta siis soovitas:

  1. Kasutage multimeediat  (ma ka üritan seda teha)
  2. Julgustage neid intuitiivselt arvama
  3. Küsige lühikesi küsimusi
  4. Las õpilased ehitavad probleemi
  5. Olge vähem abistavad

Dan Meyeri blogi: http://blog.mrmeyer.com/

Meta: Dan Meyer, Ilmutatud andmed, Ilmutamata andmed, veemahuti täitmine, multimeedia kasutamine matemaatika õpetamisel.

Advertisements

2 thoughts on “Matemaatikatunni reformimine

  1. Jah, ma mäletan seda kooliaega täpselt nii nagu tema seda seal kirjeldas. Antakse ülesanne teatud numbritega ja pigem on tegemist loogikaülesandega, et numbrid ilusti valemitesse paigutada, kui t6elise matemaatikaga. Nagu väikelaste mänguasi, kus on kolm klotsi, kera, kolmnurkja nelinurk ja laps peab need vastavasse avasse panema.

    Lase kuuldavale oma kogemused, kui sa selliseid multimeediaülesandeid kord kasutama hakkad tunnis.

    • On selge, et kõikide ülesannete jaoks me ei jõua koguda andmeid, aga kevadepoole võib hästiorganiseeritud õuesõpe tuua vaheldust ja tõsta üldist õpimotivatsiooni.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s