SEMINAR

Ajaveebide kasutamine õppetöös

30. märts 2010

Kasutajaks registreerumine:

· Ava lehekülg http://wordpress.com/ ja vali paremalt „Sign up now“

· Nüüd täida kõik väljad ja viimasena vali „Just a username, please“

· Kui oled edukalt registreerumisega hakkama saanud, siis Sinu e-maili teades lisame Su kasutajaks blogile https://miinor.wordpress.com/ , kus Saad nüüd ise postitada.

· Sisselogimiseks, keri allapoole ja vali paremalt PANEELi alt „Logi sisse“

Järgmisena loetelu teemadest, millest tuleb valida üks ja seejärel postitada selle teema kohta postitus

1. Ilukirjanduslikud raamatud, kus kasutatakse matemaatikat. Äkki oled ise mõnda seesugust raamatut lugenud ja tahaksid jagada muljeid sellest? Või anda eestikeelne ülevaade sellest: http://math-blog.com/2007/07/17/ten-must-read-books-about-mathematics/ . Eestis ehk tuntuim raamat „Lapikmaa“ (Flatland) E.A.Abbott

2. “Võimatu geomeetria” e. Impossible Geometry, Impossible objects (mis see on, näiteid, videoid)

3. Milliseid erinevaid matemaatilisi konstante on olemas, paar sõna nendest

4. Tuhandikpunkti süsteem jahinduses ja sõjaväes (Mildot system) http://www.shooterready.com/rangingclass.html, http://www.mil-dot.com/Mil_Dot_User_Guide.htm#MilDots, http://www.angelfire.com/art/enchanter/mildot.html

5. Pi Day (mis see on ja kuidas tähistatakse)

6. Matemaatiline teoloogia

7. Teema sellelt leheküljelt: http://betterexplained.com/articles/category/math/ (siit võivad mitmed õpilased teema valida)

8. Ülevaade mõnest filmist, kus kasutatakse matemaatikat (v.a need, millest juba on siin blogis kajastatud – A Beautiful Mind, Fermat’s Room, Pi)
9.     PI. Selle kohta on küll palju rääkida, alustades ajaloost ja lõpetades, et kui palju on pi komakohti pähe õpitud. Võid ise valida, millele täpsemalt keskendud.
10.   Matemaatilised sümbolid. http://www.unisanet.unisa.edu.au/07305/symbols.htm
11.   Matemaatika mõnes teises eluvaldkonnas (valida mõni matemaatiline probleem või nähtus mõnest teisest eluvaldkonnast)
12.   Matemaatiline mäng. (Mõni mitte kõige primitiivsem matemaatiline mäng, mida autor hästi valdab ja väärib kõigile tutvustamist; nt GO)
13 .  Numbrisüsteemid. Kümnendsüsteemid, kahendsüsteemid jne. ajalugu, arvutamine, huvitavamad näited, kasutusalad jne.
14.     Vaba teema, mis oleks seotud matemaatikaga, mis iganes on Sul hingel J
Mõned soovitussõnad postituse kirjutamisel:
 • Kirjuta lühidalt ja konkreetselt.
 • Struktureerida postitus.
 • Lisada teksti illustreerimiseks asjakohane pilt, video vms.
 • Sisestada teema, metaandmed.
 • Võimalusel kontrollida lehe koodi.

Üks kommentaar “SEMINAR

 1. Nooh, üldiselt minu jaoks on blogimine midagi, mida ma teen kodus rahulikult üksi olles. Selliselt tunnis blogida, kui käiakse ringi ja vaadatakse üle õla, et kuidas läheb… on nagu.. keerulisem.
  Lisaks nagu mul on kodus palju rohkem materjali, mida viidata.. millega asju põhjendada.. jne. Koolis kaks-kätt taskus sellist asja teha on raskendatud.
  Näiteks oligi, et ma tahtsin kirjutada arvusüsteemidest, sest kodus on mul näide, kuidas seda algkooli õpilastele teatud tehnikaga õpetati. Et õpetati läbi küsimise ja arutelu, mitte rääkimise. On transkriptsioon ja puha olemas… aga näed.. ei saanud.
  Samamoodi siia tagasisidesse ma saaks kirjutada võrdlusest uudiste-bloggeritest ja ego-bloggeritest, aga siinkohal ongi see, et ma ei mäleta, kas need mõisted üldse olid sellised… kodus ma saaksin artiklist vaadata. Et blogimist saab jaotada kaheks… üks on uudisteportaali laadne, kus kõik postitused on orienteeritud ennekõike lugejatele ja kirjutaja seal taga on suhteliselt ära kadunud. Ja teine, kus blog on rohkem nagu netipäevik. Et kirjutaja kirjutab enda arvamusi asjast ja avaldab ennekõike ennast. Mitte ei kirjuta kuskilt tõlgitud ja viidatud artikleid maha….
  Aga nojah.. see selleks… Ma ei oskagi selle seminari kohta nüüd midagi öelda. Üldiselt ma leian, et see oli päris huvitav mõte… aga ma oleks eelistanud ehk kodus seda postitust kirjutada. Aga nojaa.. kindlasti oli selle tunnis kirjutamine ka täitsa positiivne… nii kirjutajate kui blogi enda jaoks…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s